Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

İzmir’de Deniz Festivali Düzenlenecek

5747İzmir’de Deniz Festivali Düzenlenecek

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye’de ilk defa içinde çeşitli yelken ve su sporu dallarının bulunacağı; farklı etkinliklerle de desteklenmesi planlanan bir deniz festivali düzenleneceğini açıkladı.

DTO İzmir Şubesinin Mart ayı olağan meclis toplantısında konuşan Öztürk:

“İzmir gibi bir kentin deniz festivalinin olmaması çok üzücü. Üstelik bugüne kadar İzmir Deniz Festivali’nin markası bile alınmamış. İzmir Deniz Festivali Platformu adına Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruyu ilk kez biz yaptık. Adeta bir karnavala dönüşeceğine inandığımız etkinlikte iki gün boyunca Açıksu Türkiye Yüzme Şampiyonası, kano ve kürek yarışları, su balesi, sutopu yarışları, yelken-rüzgar sörfü yarışları, optimist gösterisi, dragon, balık ekmek şenliği, konser gibi etkinlikler yapılacak.

Profesyonel sporcuların yanı sıra denizci firmaların oluşturacağı takımlar ve halkımız da etkinliklerin aktif katılımcıları olacak. Festivalin bir amacı da İzmir’de deniz sporları yapan ve başarı vadeden çocuklarımızın altyapı ihtiyaçlarının karşılanması. İzmir Deniz Festivali ülkemize ve güzel İzmir’e hayırlı olsun.” dedi.

(Kaynak: virahaber.com, görsel: izmirdeniz.com)

-->