Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Bodrum Deniz Müzesi Tarafından Düzenlenen “Denizcilik Buluşmaları”nın Şubat Ayı Programında Yıldız Seyri, Süngercilik, Mutfak Kültürü Ve Sualtı Arkeolojisi Konuşulacak

7337Bodrum Deniz Müzesi Tarafından Düzenlenen “Denizcilik Buluşmaları”nın Şubat Ayı Programında Yıldız Seyri, Süngercilik, Mutfak Kültürü Ve Sualtı Arkeolojisi Konuşulacak

Bodrum Deniz Müzesi tarafından düzenlenen “Denizcilik Buluşmaları”nın 2020 yılı Şubat ayı programında; yıldız seyrinden süngerciliğe, denizci mutfak kültüründen, sualtı arkeolojisine kadar geniş kapsamlı bir dizi konuşma gerçekleştirilecek.

Bodrum Belediyesi’ne bağlı Bodrum Deniz Müzesi’nde 2019 yılının Aralık ayında başlayan “Denizcilik Buluşmaları” etkinliğinde denizcilikle ilgili mesleklerinde uzmanlaşmış kişilere, araştırmacılara, akademisyenlere ve bu alanda söz sahibi kişilere konuşmacı olarak yer veriliyor.

Türk denizciliği açısından önemli bir kültürel etkinlik olarak önümüzdeki yıllarda da  sürdürülerek, gelenekselleşmesi beklenen “Denizcilik Buluşmaları”, 2020 yılının Nisan ayına kadar sürecek.

Şubat ayında gerçekleştirilecek olan programda Antropolog, Deniz Tarihi Araştırmacısı Timuçin Binder, Girit ve Yunanistan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zehra Levent Denizaslanı, Bodrumlu Denizci, Süngerci Aksona Mehmet, Dokuz Eylül Üniversitesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü’nden Doç. Dr. Harun Özdaş yer alacak.

Denizcilik Buluşmaları

 

(Kaynak: bodrumdenizmuzesi.org, bodrumtime.net)

 

-->