Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Deniz Yüzeyi Üzerinde Pedal Çevirerek Seyir Yapma Olanağı Sunan Bir Trimaran Tasarımı

5348Deniz Yüzeyi Üzerinde Pedal Çevirerek Seyir Yapma Olanağı Sunan Bir Trimaran Tasarımı

Red Shark Bikes firması, bisiklet kullanıcılarının deniz, göl, nehir vbg. su yüzeyleri üzerinde pedal çevrime olanağı sunan trimaranları görücüye çıkardı.

Bu çarpıcı buluşun arkasında daha önce Volkswagen’in ve Tramontana gibi süper spor arabalarının tasarım sürecinde yer almış olan CEO ve endüstri ürünleri ürünleri tasarımcısı Josep Rubau’nun bulunuyor.

red shark 3

Red Shark bu trimaran modelini; macera modeli, eğlence modeli ve spor modeli olmak üzere üç seçenek ile piyasaya sürüyor.  Macera modeli ile özellikle performanslarını geliştirmek isteyen sporcular hedeflenirken; eğlence ve spor modelleri ile yeni yerleri keşfetmek ya da pedal çevirerek su yüzeyinde seyre çıkmayı amaçlayan kullanıcılar hedeflenmiş.

Bu trimaran dizisinin macera ve eğlence modellerinin konstrüksiyonu yüksek yoğunluklu polietilen gereç kullanılarak üretildiği belirtiliyor.

red shark 2

Her üç tasarım da katlanabilir konstrüksiyona, kaldırılabilir dümen palasına, tuzlu suda etkilenmeyen şafta, paslanmaz çelik gereç kullanılarak üretilmiş somut ve civatalara sahip.

 

(Kaynak: designboom.com, görseller: bikerumor.com, designboom.com)