Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

“Greyhound”un Gösterim Tarihi Ertelendi

7579“Greyhound”un Gösterim Tarihi Ertelendi

Yönetmenliğini Aaron Schneider’ın üstlendiği ve başrolünde Tom Hanks’in yer aldığı;  “Greyhound”un gösterim tarihi Haziran ayına ertelendi.

Yapım, Nazi Alman denizaltıları ile müttefik savaş gemilerinden oluşan konvoy arasında Atlantik Okyanusunda gerçekleşen mücadeleyi konu alıyor.

Daha önce 08 Mayıs olarak duyurulan gösterim tarihinin, 12 Haziran 2020’ya alınması ile ilgili olarak; bu ertelemenin korona virüsü salgını ile bir ilgisinin olmadığı, filmin 14 Haziran Amerikan Bayrak Günü‘ne 21 Haziran tarihindeki Babalar Günü‘n yer aldığı hafta sonlarına denk getirilerek, izleyici kitlesini sinemaya çekebilmek olduğu belirtiliyor.

Greyhound

1.

C.S. Forester‘ın romanından Hanks tarafından uyarlanan yapım, 2. Dünya Savaşının ilk günlerinde geçmektedir. Gemi komutanı Ernest Krause‘nin kumandasında Atlantik Okyanusunun tehlikeli sularını geçen 37 gemiden oluşan uluslararası müttefik donama konvoyu, Alman Nazi denizaltılarından oluşan bir kurt sürüsü tarafından izlenmektedirler.

Krause‘nin okyanusu ilk defa geçtiğini öğrenen mürettabat, aynı zamanda okyanusta mütefik savaş uçaklarının menzilinin dışında bir noktada bulunmaları nedeniyle; ateş gücü desteğinden beş gün boyunca mahrum kalacakları gerçeği ile de karşı karşıya kalırlar.

Daha önce; Türkiye’deki gösterim tarihi 15 Mayıs olarak duyurulan filmin, yapılan değişiklik ardından ülkemizde gösterime gireceği tarih belirsiz.

 

(Kaynak: variety.com, deadline.com, beyazperde.com, görseller: imdb.com)

 

-->