Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Denizci Giyiminin 100 Yılını Ele Alan “Mavi Çizgiler – Denizci Örgüsünden Chanel’e” Adlı Moda Tarihi Sergisi Danimarka Deniz Müzesi’nde Açılacak

8255Denizci Giyiminin 100 Yılını Ele Alan “Mavi Çizgiler – Denizci Örgüsünden Chanel’e” Adlı Moda Tarihi Sergisi Danimarka Deniz Müzesi’nde Açılacak

Denizin ve deniz taşımacılığının son 100 yıllık bir süreç içinde modayı nasıl etkilediğini gösteren “Mavi Çizgiler – Denizci Örgüsünden Chanel’e” başlıklı büyük ölçekli bir sergi Danimarka Deniz Müzesi’nde 04 Kasım tarihinde açılacak.

Sergide, Chanel, Iris van Herpen, Craig Green, Jean-Paul Gaultier, Thom Browne, Maison Margiela, Vetements, Moschino ve Balmain gibi moda dünyasından yıldız adlar ve markalar; ayrıca klasik denizci giyim anlayışını yorumlayan Danimarkalı tasarımcılardan oluşan  yeni  kuşak yer alıyor.

Etkinlik, moda araştırmacısı Maria Mackinney-Valentin‘le gerçekleştirilen işbirliği ile düzenleniyor. Sergideki görsel ve oylumsal (mekansal) tasarım, Danimarka’nın tiyatro dünyasındaki en yenilikçi tasarımcılardan biri olarak ad yapmış olan ödüllü Danimarkalı sanatçı Julian Juhlin tarafından tasarlanıyor.

 

(Kaynak: mfs.dk, görsel: eumiesaward.com)

 

-->