Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Antonio Cosentino’nun “Jpeg Takımadaları” Sergisi, Zilberman Sergievinin İnternet Sitesinde “Çevrimiçi” Olarak Görülebilir

8249Antonio Cosentino’nun “Jpeg Takımadaları” Sergisi, Zilberman Sergievinin İnternet Sitesinde “Çevrimiçi” Olarak Görülebilir

28 Şubat – 02 Mayıs 2020 tarihleri arasında  Zilberman sergievinde açılan Antonio Cosentino’nun “Jpeg Takımadaları” başlıklı sergisi,  sanal ortama aktarılarak; sanat izleyicilerinin sergiyi “çevrimiçi” olarak izleyebilmelerine olanak sağlandı.

Daha önce Denizci Toplum’da yer verdiğimiz sergide; ana kahraman,  Jpeg Takımadaları adlı bir ütopyanın düşünü kurmakta ve oraya doğru bir deniz yolculuğu planlamaktadır.

cosentino 3

Teneke gereçten üretilmiş Aura, adlı hız motoru, bu öykünün kahramanının Jpeg Takımadaları’na gitmek için kullanacağı araçtır. Ulaşma düşü kurulan Jpeg Takımadaları ise güneyi Aura ve kuzeyi Jpeg olarak bölünmüş bir ütopik bir coğrafi durumu anlatmaktadır.

Yolculuk üzerine kurgulanan düşünceler sırasında sanatçının ve kahramanının kafalarında canlandırdıkları yan öyküler, akıllarına gelen anılar ve geleceğe ilişkin olarak kurulan düşler, sergiyi oluşturan farklı öğelerde kendilerini somutlaşarak, izleyiciye görünür bir duruma getiriliyor.

Cosentino,  1994’te Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.  Çok sayıda sergiye katılan, pek çok serginin küratörlüğünü üstlenen ve sanat girişimlerinin kurucusu olarak içinde yer alan sanaçı, İstanbul’da yaşamakta ve çalışmaktadır.

Çevrimiçi “Jpeg Takımadaları” sergisine buradan ulaşabilirsiniz.