Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Emin Mete Erdoğan’ın “The Flood” Sergisi, x-ist Galeri’de

5072Emin Mete Erdoğan’ın “The Flood” Sergisi, x-ist Galeri’de

Emin Mete Erdoğan,  “Nuh Tufanı günümüzde yaşansa nasıl bir manzara ile karşılaşırdık?” sorusuna verdiği yanıtları içeren  “The Flood”, 07 Mart – 07 Nisan 2018 tarihleri arasında x-ist’te izleyici karşısına çıkıyor.

Günümüzün karanlık gelecek öngörülerini dinsel – geleneksel anlatım biçimi üzerinden yeniden yorumlayan E. Mete Erdoğan’ın sergisi, x-ist’in sayfasında şu sözcüklerle anlatılıyor:

“Nuh Tufanı’nın içinde hem bir yok oluş, hem de yeni bir başlangıç barındırmasından etkilenen sanatçı, insanlık tarihi boyunca yazılı anlatımın Sümerlerden, Mısırlılara; Babil’den Semavi dinlere kadar iki bin farklı coğrafyada ve zaman diliminde rastlanıyor olmasını ortak bir insanlık tarihi hikayesi olarak değerlendiriyor.

Küresel ısınma ve yükselen okyanus seviyesi ile dünyadaki tüm canlılar olarak Nuh Tufanı benzeri bir kıyamet öncesi senaryosunun tam ortasında olduğumuzu ve bunu paylaştığımızı düşünen sanatçı, geçmişten bir anlatı olarak Nuh Tufanı’nı yorumlarken aslında bugünün dünyasını da tasvir ediyor. “

 

the flood 2

the flood 3

 

(Kaynak: artxist.com)

 

-->