Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

TSSF Sualtı Fotoğrafı Milli Takımı, “17. CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası”nda Dünya Şampiyonluğu Elde Etti.

6418TSSF Sualtı Fotoğrafı Milli Takımı, “17. CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası”nda Dünya Şampiyonluğu Elde Etti.

Tenerife Adalarında düzenlenen 17. CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası’nda TSSF Sualtı Fotoğrafı Milli Takımı’ndan Taner Atılgan-Çağlar Atılgan, Dünya Şampiyonluğu elde etti.

17-21 Eylül tarihleri arasında 21 ülkenin katılımıyla İspanya’ya bağlı Tenerife Adası açıklarında yapılan “17. Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Sualtı Fotoğraf Dünya Şampiyonası”nda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Fotoğrafı Milli Takımı, büyük bir başarı kazandı.

Cmas İspanya

Şampiyona, “Balık”, “Makro”, “Tema”, “Geniş Açı” ve “Modelli Geniş Açı” olmak üzere 5 ayrı kategoride yapıldı. Asım Dumlu kaptanlığında Taner Atılgan, Hakan Başar, dalış eşleri olarak Çağlar Atılgan ve Ersin Tohumat’tan oluşan Sualtı Fotoğrafı Milli Takımı, yarıştığı 5 kategoride de finale kaldı. “Tema” kategorisinde ise Taner Atılgan – Çağlar Atılgan, Dünya Şampiyonluğu elde etti.

Türkiye Sualtı Sporlarında Artık Bir Dünya Markası

Ülkemize kazandırılan bu büyük başarı ile ilgili olarak TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “2017’deki dünya şampiyonluğu başarısını ve mutluluğunu tekrar ülkemize yaşattıkları için Sualtı Fotoğrafı Milli Takımı’mızın her bir fotoğrafçısına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sualtı sporlarında artık Türkiye, bir dünya markası oldu. Girdiğimiz her uluslararası yarışmadan madalya ile dönüyoruz. Gerçekten çok heyecanlı ve gururluyuz. Bizleri desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü’müze ayrıca teşekkür ederim” dedi.

(Kaynak: tssf.gov.tr)

-->