Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Modaevi Balmain, Eski ve Yeni Coutre Koleksiyonlarını Sen Irmağı Üzerinde Bir Mavnada Sergiledi

8594Modaevi Balmain, Eski ve Yeni Coutre Koleksiyonlarını Sen Irmağı Üzerinde Bir Mavnada Sergiledi

Olivier Rousteing’in yönetimindeki Fransız modaevi Balmain, yeni koleksiyonunu dünyayı etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle Sen Irmağı üzerinde, bir mavna da gerçekleştirdi.

Rousteing, 2011 yılında Balmain‘ın yaratıcı yönetmeni olduğundan beri moda evine yaratıcılık anlamında büyük katkılar sağlayarak; düzenlediği etkinlikler ve anlaşma yaptığı marka tanıtım yüzleri ile dünyada konuşulan marka durumuna getirdi.

balmain 3

1.

Rousteing, yaratıcı bir yaklaşımla bir “Sans Souci” adlı mavnada gerçekleştirdiği yeni ve eski Haute Couture ve erkek koleksiyonlarının yer aldığı defileyi, şu bağlam içinde değerlendiriyor: “Balmain tamamen iyimserlikle ilgili bir marka ve geçirdiğimiz bu dönemden sonra markanın bilindiği şekildeki iyimserliğiyle geri dönmek istedim.”

09- 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Paris Moda Haftası’nın öncesinde düzenlenen ve aynı zamanda Balmain’in tarihinde de bir saygı niteliği taşıyan etkinlikte, 75 kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle modaevi’nin daha önceki yaratıcı yönetmenleri olan Erik Mortensen, Oscar de la Renta ve  Pierre Balmain’in dönemlerinden de Coutre kıyafetler yer aldı.

Balmain 2

2.

Saat 19.30’da Sen Irmağının Eyfel Kulesi’ne yakın noktasından seyre çıkan mavna ırmak gezintisini saat 20.00 sularında Pont des Arts’ta sona erdirdi. Jean-Charles Jousni‘nin koreografisini gerçekleştirdiği, 50 kişiden oluşan bir dansçı topluluğunun ve Fransız şarkıcı Yesult‘un da yer aldığı etkinlik, canlı olarak Tik-Tok’ta yayınlandı. Bu aynı zamanda lüks bir moda markanın Tik-Tok aracılığıyla ilk defa gerçekleştirdiği yayın oldu.

 

(Kaynaklar: vogue.com, marieclaire.com.tr, runwaymagazines.net, papermag.com,headtopics.com)

 

-->