Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Kadir Has Üniversitesi, STS Bodrum Yelkenli Okul Gemisinde Tasarım Atölyesi Etkinliği Gerçekleştirecek

5887Kadir Has Üniversitesi, STS Bodrum Yelkenli Okul Gemisinde Tasarım Atölyesi Etkinliği Gerçekleştirecek

Kadir Has Üniversitesi, 10 – 17 Temmuz 2019 tarihleri arasında yaz dönemi eğitim çalışmaları kapsamında Bodrum’da “Tasarım Atölyesi: Form & Formül – Değişken Formlu Strüktür Tasarımı” adlı bir etkinlik düzenliyor.

Eğitim amaçlı tasarlanmış 35 metrelik “STS Bodrum Yelkenli Eğitim Gemisi”nde gerçekleşecek etkinlik, Türkiye’de ilk kez deniz üstünde bir eğitim gemisinde düzenlenecek atölye olma özelliğini de taşıyor.

Yat ve ürün tasarımcısı Can Yalman ve Kadir Has Üniversitesi öğretim üyeleri Turgut Çırpanlı – Ayşe Coşkun tarafından yürütülecek olan etkinlikte ihtiyaçlara göre değişebilen, büyüyebilen, uyum sağlayabilen tasarımların yaşama geçirilmesi amaçlanıyor.

Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık ve Mimarlık bölümlerinden 16 kişinin katılabileceği bir hafta sürecek bu  etkinlikte tasarım öğrencileri, gemide hazır olan esnek boru, esnek kumaş ve ip ile STS Bodrum gemisinin Hisarönü Körfezi boyunca demir atacağı koylarda parametrik olarak tanımlanmış, birebir ölçülerinde geçici gölgeliklerin eskizini yapacak, tasarlayacak ve inşa edecekler.

Ayrıca atölye katılımcıları Bodrum ve Hisarönü Körfezi arasında yelken seyri yapabilecek ve Knidos, Dirsek Bükü ve Bozburun koylarında yapılacak konaklama ile  Ege coğrafyasını da tanıyabilme olanağı yakalayacaklar.

Etkinlik sonunda katılımcılar, katılım sertifikası almaya hak kazanacak.

(Kaynak: khas.edu.tr)