Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Tarafından Düzenlenen “17. Medya Ve Fotoğraf Yarışması”na Başvurular Başladı

6574İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Tarafından Düzenlenen “17. Medya Ve Fotoğraf Yarışması”na Başvurular Başladı

Türk denizciliğini geliştirmek, Ege Bölgesi’nde denizciliğe ve deniz kültürüne ilgiyi artırmak amacıyla İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından bu yıl 17.’si düzenlenen Medya ve Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı.

“Haber, İnceleme-Araştırma” başlığı ile tek dalda yapılan medya yarışması için gönderilecek katılımcı aday yapıtlar, “Ege Bölgesi’nde deniz ticareti, deniz taşımacılığı, deniz turizmi, balıkçılık ve deniz temizliği” konularını içerecek.  Ayrıca, bu dalda yarışmaya katılabilmek için yapıtların, 1 Ocak 2019 – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yazılı, dijital ve görsel basında yayınlanmış olma koşulunun yarışmacılar tarafından yerine getirilmesi gerekiyor.

Medya yarışması dalında katılımcılar, yapıtların bir adet asıl ile sekiz adet fotokopisini hazırlayacak. Televizyon veya radyo çalışanlarının ise ses ve görüntü kasetlerinden birer adet teslim etmeleri gerekiyor. Yarışmaya gönderilecek eserler 4 Mayıs 2020 Pazartesi gününe kadar İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Basın Danışmanlığı’na teslim edilecek.

17. fotoğraf yarışması

İMEAK DTO İzmir Şubesi 17. Fotoğraf Yarışması katılımcı aday yapıtlar ise “Ege Bölgesi’nde deniz, deniz ticareti, deniz yaşamı, deniz taşımacılığı, deniz turizmi, deniz temizliği ve balıkçılık” konularını ele alacak.

Tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olacak fotoğraf yarışması dalında yarışmacılar en fazla iki fotoğraf ile katılabilecek. Eserler basımı yapılmadan, elektronik ortamda iletilecek.

Yarışmada ilk üçe giren eser sahiplerinin yanı sıra sergilemeye değer görülen 15 eserin sahibine de mansiyon ödülü verilecek. Yarışmaya katılım 1 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek.

Seçici Kurul

17. Fotoğraf Yarışması’nın Seçici Kurulu’nda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet İmançer, Foto Muhabirleri Derneği İzmir Temsilcisi Turan Gültekin, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Gökhan Birinci, Sualtı Fotoğraf Sanatçısı Murat Kaptan ve Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Görevlisi Güven Selçuk yer alıyor.

 

(Kaynak: denizhaber.net)

 

 

-->