Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

“Geleneksel Gemi Modelleri Sergisi” BAKSM’de Açıldı.

6326“Geleneksel Gemi Modelleri Sergisi” BAKSM’de Açıldı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin, Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği ile ortak düzenlediği “Geleneksel Gemi Modelleri Sergisi”, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi – BAKSM’de açıldı.

Beylikdüzü 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Geleneksel Gemi Modelleri Sergisi” nin ilki 10 Mayıs 2018’de düzenlenmişti.

Sergiye, gemi modelcileri; Ahmet Güleryüz, Aytaç Yavuz, Ercan Küçüktaş, Ertuğrul Evcimen, Feridun Ceylan, Haldun Ünsal, Haludun Özkan, Karnik Kasparoğlu, Kerem Doğutuna, Mesrur Yarar, Metin Önkol, Naim Maktav, Nurettin Taşçı, Sarkis Ohannesyan, Serkan Ceylan, Tunay Esen, Tülin Tatar ve Zeynep Çilekçi yapıtlarıyla katılıyor.

Etkinlikte, 18 modelci tarafından hazırlanan dinamik ve statik modeller, savaş gemileri, şehir hatları vapurları, römorkör, şilep ve buharlı gemilerden oluşan 55 adet gemi modeli bulunuyor.

Geleneksel Gemi Modelleri Sergisi kapsamında Ahmet Güleryüz ve Metin Önkol tarafından 26 Ekim’de “Şirket-i Hayriyye’den Günümüze Deniz Ulaşımı”; 16 Kasım’da ise “Türkiye’de Gemi Modelciliği” konulu söyleşileri gerçekleştirilecek.

BAKSM – Giriş Kat ve 2. Kat’ta yer alan sergi, 20 Ekim – 20 Kasım 2019 tarihleri arasında görülebilir.

(Kaynak: denizhaber.com, beylikduzu.istanbul)

 

-->