Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Milli Paralimpik Yüzücü Sümeyye Boyacı’nın Yaşamını Konu Alan “Kulvar” Adlı Belgeselin İlk Gösterimi Gerçekleştirildi.

18724Milli Paralimpik Yüzücü Sümeyye Boyacı’nın Yaşamını Konu Alan “Kulvar” Adlı Belgeselin İlk Gösterimi Gerçekleştirildi.

Milli paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı’nın başarılarla dolu yaşam öyküsünü ve 2024 Paris Olimpiyatları’na hazırlık sürecini konu alan “Kulvar”ın ilk gösterimi gerçekleştirildi. Yönetmenliğini Tugay Güntekin’in üstlendiği dört bölüm olarak hazırlanan belgesel, YouTube’tan da izlenebiliyor.

Ataşehir Allianz Tower’da gerçekleştirilen ilk gösterim etkinliğine Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) Başkanı Murat Aksu, belgeselin sponsorluğunu üstlenen Allianz’ın genel müdür yardımcısı Onur Kırcı, milli sporcunun ailesi, antrenörleri ve gazeteciler de katıldı.

Kırcı, yapmış olduğu konuşmada Allianz’ın, “birlikte-umutla” marka yaklaşımı için Boyacı’nın çok iyi bir örnek birey olduğunu belirterek, “Allianz Türkiye ile Sümeyye’nin yollarını kesiştiren iş birliğinin hikayesi, Allianz Grubu’nun olimpiyat ve paralimpik oyunlarının global sigorta ana ortağı olmasıyla başladı. Sümeyye’nin uluslararası arenadaki başarılarına tanıklık etmekten, heyecanını ve gururunu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Kırcı’nın konuşmasını ardından belgesel gösterimi gerçekleştirdi. İzleyicilerden büyük beğeni toplayan gösterimin ardından konuşma yapan Sümeyye Boyacı, herkese teşekkür ederek, “Harika bir iş çıkmış. Yer alsın-almasın çok insanın desteği oldu. Her ne kadar madalya alırken sporcuları tek başına kürsüde görüyor olsak da aslında, biz oraya gelene kadar bizi de oraya taşıyan pek çok insan var. Onların destekleri emekleri sayesinde buralara gelebiliyoruz.” dedi.

Sorulara da yanıt veren Boyacı, ileride uluslararası paralimpik kurulunda görevli olarak yer almayı düşlediğini ve kurulda yer alması durumunda, kendinden sonraki sporcuların kendi yaşadığı sorunları yaşamamaları için elinden geleni yapacağını da ifade etti.

TMPK Başkanı Aksu’nun, “Yağlı boya ve ebru sanatıyla da ilgileniyorsun. Paris olimpiyatlarından sonra bir sergi açmayı planlıyor musun?” sorusunu da yanıtlayan Boyacı, 2024’ten sonra 2028’e hazırlanmak istediğini, sporu, yarışmayı her şeyin önüne koyduğunu ve sanattan çok sporla devam etmeyi öncelediğini anlattı.

(Kaynak: aa.com.tr, ajansspor.com)

-->