Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Öncü Rüzgar Sörfü Sporcusu R. Naish’in Yaşam Öyküsünü Konu Alan “En Yüksek Dalga” 23. Estonya Siyah Geceler Film Şenliği’nde

6817Öncü Rüzgar Sörfü Sporcusu R. Naish’in Yaşam Öyküsünü Konu Alan “En Yüksek Dalga” 23. Estonya Siyah Geceler Film Şenliği’nde

Joe Berlinger’in senaryosunu yazıp, yönetmenliği gerçekleştirdiği “En Yüksek Dalga” (The Longest Wave) dünyanın önemli su sporcularından biri olan Robby Naish‘in yaşam öyküsünü konu alıyor.

Yapım, “23. Estonya Siyah Geceler Film Şenliği” (PÖFF) programında izleyici karşısına çıkıyor.

Kırk yıllık kariyeri boyunca Robby Naish, kürek sörfü, uçurtma sörfü, rüzgar sörfü, salma sörfü (foil boarding) gibi bir zamanların niş olarak görülen spor dallarının küresel boyutta tüm sprorcular tarafından benimsenerek, rağbet görmesinde öncülüğünü yapmış ve bu süreç içinde 26 şampiyonluk rekoru kırmıştır.

PÖFF 23 2

Oskar ödüllü film yapımcısı Joe Berlinger, efsane rüzgar sörfçüsü ve öncü su sporcusu Robby Naish ile dünyayı gezmiş ve kendisini yakından tanıyan bir kişi olarak dünyanın en yetenekli sporcularından birinin portresin “En Yüksek Dalga” adlı bu yapımla  izleyicinin karşısına yorum katmadan, olduğu gibi çıkarıyor.

Pöff 23 3

2019 tarihi yapım, bir sporcuya sahip olduğu her şeyi yitirmeyi göze alarak bedenin ve zihnin tüm sınırlarını zorlamaya iten düşünceye bir farklı bakış açısı ortaya koyuyor.

23. Estonya Siyah Geceler Film Şenliği‘nde “Estonya Olimpiyat Komitesi Spor Filmleri Programı”nın içinde yer alan yapım, 29 – 30 Kasım 2019 tarihlerinde Apollo Kino Solaris’te gösterilecek.

Film Künyesi:

Tür: Belgesel, Yaşam Öyküsü

Süre: 1 Sa 34 dk

Yönetmen: Joe Berlinger

Senaryo: Joe Berlinger

Oyuncular:

-Laird Hamilton

-Gerry Lopez

-Martin Lenny

 

(Kaynak: poff.ee)