Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Çevresel Sorunlara Ve Yeni Bir Turizm Anlayışına Yanıt Vermek Amacıyla Tasarlanmış Yüzen Konaklama Birimi: “Anthenea”

8748Çevresel Sorunlara Ve Yeni Bir Turizm Anlayışına Yanıt Vermek Amacıyla Tasarlanmış Yüzen Konaklama Birimi: “Anthenea”

Üretimi Fransa’da gerçekleştirilen Anthenea adlı yüzen barınma birimi, bir ekolojik hotel suiti olarak işlev görüyor.  Günümüzde insanlığın yüzleşmekte olduğu çevresel sorunlara ve yeni bir tür turizm anlayışına yanıt vermek amacıyla tasarlanmış bu bağımsız birim, gerek duyulan tüm enerjiyi güneşten sağlıyor.

Doğadaki canlıların ya da cansız varlıkların biyolojik yapılarında gözlemlenen yüzey gerilimi ilkesinden esinlenilerek tasarlanan küresel yüzey, tasarımcılarının da altını çizdiği üzere, sahip olduğu bu biçimi ile denizdeki aşırı koşullara en uygun dayanımı sağlıyor.

dubai

1.

mexique

2.

Gezgin Anthenea, isteğe göre konumlandırıldığı  okyanus, ırmakların yada göllerin suları üzerinde yüzerken; misafirlerine su altı dünyasının sunduğu soluk kesen görüntüleri keyifle deneyimleyebilmelerine de olanak sunuyor.

sea

3.

Farklı gereksinimleri karşılayacak biçimde tasarlanan bu yüzen birimler; lüks bir hotel suitine, spa odasına ya da etkinlik oylumuna (mekanına) yer veren farklı modeller içeriyor. Lotus çiçeği gibi, su yüzeyine konumlandırılan küresel birim, sualtı yaşamına hiç bir zarar vermeyen yenilikçi vida çapalama sistemiyle su dibine tutunabiliyor.

anthenea-plongee-sous-marine

4.

anthenea-vue-sous-marine

5.

Anthenea ayarlanabilir güneşlik tavanı güneş enerjisi panelleri, panoramik küvet ve 2.20 cm çapındaki yatak bölümü ile birlikte üretiliyor. % 100 dönüştürülebilir malzemelerle kullanılan Anthenea, güçlü fırtınalara ve okyanus yükselmesine karşı direnebilmesi için üzerinde çalışılmış bir tasarıma sahip.

Yalnızca güneş enerjisi çalışan yüzen yaşam biriminin, enerji alıcı kubbesi elektrik ve sıcak su gereksinimlerini karşılıyor. Anthenea, tükettiği kadar üreten, temiz su açığa çıkaran sertifikalı siyah ve gri su istasyonlarıyla donatılmış bir yüzen konaklama birimi.

 

(Kaynaklar: designboom.com, anthenea.fr)

 

-->