Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

1967 Yılı Üretimi Suda ve Karada Gidebilen ‘Model 770’, Açık Arttırmaya Çıkıyor.

130271967 Yılı Üretimi Suda ve Karada Gidebilen ‘Model 770’, Açık Arttırmaya Çıkıyor.

Alman tasarımcı Hans Trippel tarafından 1959 yılında tasarlanan, suda ve karada gidebilen dört koltuklu araba ‘Model 770’, ‘bringatrailer’ adlı sitede çevrimiçi olarak açık artırmaya çıkarılıyor.

1.

Araç, şu anda İowa eyaletinde Cedar Rapids’te bulunuyor. Model 770, karada giderken ön tekerlekleri kullanırken; suya girdiğinde sahip olduğu iki pervane ile ilerliyor. Karada dört ileri manuel şanzıman ve geri vites, suyun içinde ise; hem ileriye, hem de geriye doğru ilerleyebilme olanağı bulunuyor. Önden çekişli olana arabanın tekerlekleri suya girdiğinde dümen görevi görüyor, öte yandan egzost, arabanın arka tarafındaki panelden ve su çizgisinin üzeri olacak biçimde dışarıya çıkıyor.

2.

3.

Arabanın arkasına tampona konumlandırılan 2 çelik boru profil, burada yer alan iki pervanenin karaya çarparak zarar görmesini önlüyor. Sarı renge sahip olan otomobilin çamurluklarında sahil güvenlik kayıt numarası bulunuyor. Yenilen koltuklar, vinil döşeme kumaşı ile kaplanmış durumda.

bring a trailer adlı web sitesinde Model 770, için yaklaşık olarak önerilen fiyat teklifi, 14.08.2021 tarihi ile 16.000 dolara yükselmiş durumda. Araç, 15 Ağustos 2021 tarihine kadar fiyat tekliflerine açık olacak.

(Kaynak: designboom.com, bringatrailer.com)

-->