Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

B.Kormakur’un Okyanusta Yaşanan Kasırga Felaketini Anlattığı “Sürükleniş” Filmi Vizyonda

5318B.Kormakur’un Okyanusta Yaşanan Kasırga Felaketini Anlattığı “Sürükleniş” Filmi Vizyonda

Yönetmenliğini Baltasar Kormakur’un üstlendiği Senaryosunu Aaron Kandell, Jordan Kandell, David Branson Smith’in yazdığı “Sürükleniş”(Adrift) bu hafta vizyona giren filmler arasında.

Konusu gerçek bir öyküden uyarlanan film, okyanusa yelken açan iki sevgilinin yakalandıkları kasırga nedeniyle başlarından geçenleri konu alıyor.

Shailene Woodley, Sam Claflin, Jeffrey Thomas, Elizabeth Hawthorne, Grace Palmer’ın rol aldıkları 105 dk uzunluğundaki film, tanıştıktan kısa süre sonra birbirlerine aşık olan ve yaşamlarında iz bırakacak bir  maceraya doğru yelken açan iki insanı anlatıyor. Hevesli denizciler okyanusa açılırlar fakat yolculukları doğrudan, tarihte görülmüş en büyük kasırga felaketlerinden birine doğru olacaktır.

Kasırganın ardından kendine gelen Tami (Shailene Woodley), Richard’ın (Sam Claflin) ağır yaralandığını ve teknelerinin harabeye döndüğünü görür. Tami, kurtarılmak için hiçbir umudu olmadan, kendisini ve hayatı boyunca aşık olduğu tek adamı kurtarmak için gereken gücü ve kararlılığı kendinde bulmak zorundadır.

(Kaynak: beyazperde.com, sinematurk.com)

-->