Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

Oyuncu Tayfası Tiyatro Topluluğu, “Mavi Şehir” Adlı Çocuk Oyununu Sahneye Koyuyor

5584Oyuncu Tayfası Tiyatro Topluluğu, “Mavi Şehir” Adlı Çocuk Oyununu Sahneye Koyuyor

Barış Can Çelik tarafından yazılıp, yönetilen “Mavi Şehir” adlı çocuk oyunu, Oyuncu Tayfası tiyatro topluluğu tarafından sahneye konuluyor.

Sanat yönetmenliğini Kerem Yılmaz’ın üstlendiği; Zafer Ayaz Güneş, Hilal Begüm Özdemir, Mustafa Suludere, Ceyda Çinkılıç ve Hamdi Malcı’nın rol aldığı oyun, çocuk yaştaki izleyicilere deniz kültürünü ve ekolojik sorunları aktarması bakımından önemli.

Oyuncu Tayfası’nın internet sitesinde oyunun tanıtım ile ilgili alarak şu satırlara yer verilmiş:

“Kahramanlarımız her zaman ki gibi mutlu bir sabaha uyanırlar. Hamsi yeni günü karşılamak için yuvasından çıkar, Deniz Kızı Körli bütün ihtişamıyla içinde yaşadığı istiridyenin kabuklarını ardına kadar açar, yunus kardeşler Riamond ve Diamond her zamanki neşeli halleriyle Körli’ nin yanına gitmek için hazırlanırlar. Fakat hiç beklenmedik bir şekilde içinde bulundukları denizin zamanla kirlendiğinin farkına varırlar. Bu soruna çözüm ararlarken bir anda davetsiz misafirleri çıkagelir. Köpek Balığı Mudo!  Mudo’ nun kahramanlarımızdan sevimsiz bir isteği vardır.

Bakalım kahramanlarımız başlarına gelen bu talihsiz olayların üstesinden gelmek için kimden yardım alacaklar? Şirince Köyü’ nde neler olup bittiğini öğrenmek için sizleri Mavi Şehir’e davet ediyoruz.”

Mavi Şehir, 24-25-27 Kasım ve 02 Aralık 2018 tarihlerinde izlenebilir.

(Kaynak: oyuncutayfasi.com)

-->