Denizci Toplum

Yükleniyor...

Denizci Toplum

Denizci Toplum

T ü r k D e n i z c i l i k K ü l t ü r ü H a r e k e t i

“Yüzme Dersleri”, Fransız Kültür Merkezi’nin düzenlediği Çevrimiçi Film Şenliği Seçkisinde Yer Alıyor

8538“Yüzme Dersleri”, Fransız Kültür Merkezi’nin düzenlediği Çevrimiçi Film Şenliği Seçkisinde Yer Alıyor

Fransız Kültür Merkezi’nin düzenlediği Fransız ve Afrika filmlerini içeren çevrimiçi film şenliği “IFcinéma à la carte” 12 Haziran-13 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Şenlik boyunca 11 kısa metraj ve 10 uzun metrajlı film, üyelik işlemleri gerekmeden; ücretsiz ve çevrimiçi olarak izlenebilecek. Filmler, İngilizce dahil çeşitli dillerde altyazı seçeneği ile sunuluyor.

Seçkide yer alan yapımları içinde Solveig Anspach ve Jean-Luc Gaget‘in yönetmenliğini gerçekleştirdiği 2016 tarihli “Yüzme Dersleri” (L’Effet Aquatique) adlı yapım da yer alıyor.

Yüzme Dersleri 2

40 yaşındaki Samir (Samir Guesmi) bir vinç operatörüdür. Tesadüfen karşılaştığı yüzme öğretmeni  Agathe‘den (Florence Loiret Caille) çok hoşlanan Samir, çok iyi bir yüzücü ve dalgıç olmasına rağmen Agathe’ye yaklaşıp, kalbini kazanabilmek için; yüzme bilmiyormuş numarası yaparak ders almaya başlar.

Ancak, başlarda her şey yolunda gitmesine karşın Samir‘in yalanı ortaya çıkar. Bunun üzerine Samir‘in, Agathe‘nin kalbini yeniden kazanması için çok çaba göstermesi gerekecektir.

Şenlikte yer alan yapımları izlemek için şu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:

https://www.institutfrancais.com/fr/zoom/ifcinema-a-la-carte

 

(Kaynaklar: ifturquie.org, sinemalar.com)